2009.10.07. 17:33
Eredetiség és újszerűség
Részben hobbiként, részben tanulásként időm egy részében kisplasztika festéssel foglalkozom. Szóba került, hogy mi újszerűségre törekszünk, és nem eredetiségre. Mit is jelent az egyik, és mit a másik? Az újszerűség szóban benne van az új szó, tehát valami olyan fogalom…
Szólj hozzá!
Címkék: világ művészet múlt mai társadalom
2009.10.07. 01:13
Szókincs
Sok magyarságára büszke ember mondja, milyen hatalmas is a magyar nyelv szókincse. Node mi is az a szókincs? A szókincs első megközelítésre valami olyasmit jelent, hogy az adott nyelvben használt szavak összessége. De mi is számít szónak? És mi számít magyarnak? Külön szavaknak…
Szólj hozzá!
Címkék: magyar jelentés nyelvtan
2009.10.07. 00:32
Szűklátókörűség
Biztos vannak, akik arra a kérdésre, hogy miért van annyi műanyag hulladék, azt válaszolnák, hogy mert kevés savas eső esik.Remélem te is érzed, hogy „egy-két apróságot” elfelejtettek figyelembe venni.
Szólj hozzá!
Címkék: vicc
2009.10.06. 23:30
A matematika és a valóság
Te is azok közé tartoztál – esetleg tartozol –, akik világ életükben utálták a matematikát? Semmi baj, nyugodj meg, amiről most szó lesz, ahhoz nem kell több matematikai tudás, mint amit egy hat éves gyerek amúgy is tud. Tehát nem kell kapaszkodni, nyugodtan olvasd…
· 1 trackback Szólj hozzá!
Címkék: tudomány világ ezoterika matematika
2009.10.06. 14:26
Mihez eszünk kenyeret?
Azt hiszem apám indította el bennem a címben feltett kérdést, merthogy mostanában furcsa szokása, hogy a rántott hús és rizs pároshoz még kenyeret is eszik. Mihez eszünk kenyeret, és mihez nem? Valahogy a főzelékféléket kenyérrel esszük. Viszont a spenótot nem szokták…